Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2016. Április 07. 09:08, csütörtök | Helyi
Forrás: NAV

Szja-bevallás csökkentett adattartalommal

Szja-bevallás csökkentett adattartalommal

Még mindig talál egyszerű megoldást az, akinek személyijövedelemadó-bevallása nem a munkáltatója, és nem is a NAV közreműködésével készül

Az úgynevezett csökkentett adattartalmú szja-bevallás - mely a tapasztalatok szerint leggyakrabban kitöltött sorokat tartalmazza, a hagyományosnál kisebb terjedelmű, pár oldalas nyomtatvány - május 20-ig elektronikusan és papíron is beadható a NAV-hoz.

A személyijövedelemadó-bevallás csökkentett adattartalmú nyomtatványa bármely NAV ügyfélszolgálaton beszerezhető, illetve letölthető a NAV honlapjáról (www.nav.gov.hu). A honlapon elérhető kitöltő-ellenőrző program használatakor a 1553 számú bevallás előlapján lehet a csökkentett adattartalmú bevallást kiválasztani.

Az ügyfélszolgálatokon beszerezhető csökkentett adattartalmú nyomtatvány kitöltésében segítségre lehet a nyomtatvány utolsó oldalán szereplő konkrét példa, ami a leggyakrabban kitöltött sorokra vonatkozóan megmutatja, hogy mely összeget, milyen összefüggés alapján, és melyik sorba kell beírni.

A csökkentett adattartalmú bevallásban nincs lehetőség
• az Összefogás az Államadósság Ellen Alapba való befizetésével adóalap-kedvezmény érvényesítésére,
• ingatlan, vagyoni értékű jog értékesítéséből származó jövedelemnél adókiegyenlítés érvényesítésére,
• külföldi biztosítóval kötött nyugdíjbiztosítási szerződés alapján történő rendelkezésre,
• kamatból származó jövedelem,
• külföldről származó jövedelem,
• különadó hatálya alá tartozó bevétel bevallására.


Akinek 2015-ben olyan bevallásköteles jövedelme keletkezett, amelyet a csökkentett adattartalmú bevallásban megfelelő sor hiányában nem tud feltüntetni, annak szintén a teljes adattartalmú 1553 számú bevallást kell kitöltenie és 2016. május 20-áig eljuttatnia a NAV-hoz.

Címkék: adó, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 15:00, szombat | Helyi

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi

EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval

Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.

2026. Február 17. 20:43, kedd | Helyi

Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban

Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.

2026. Február 17. 11:18, kedd | Helyi

A rendőrök nagy erőkkel keresik a Dombóvárról eltűnt nőt

Eltűnt Pozsonyi Szabina Kitti