Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2012. Április 25. 07:13, szerda | Külföld
Forrás: mno / MTI

Szlovákiában is divat lett az offshore

Szlovákiában is divat lett az offshore

Nő a szlovák cégeknek a külföldi adóparadicsomok iránti érdeklődése, csak az idei év első negyedében 77 szlovák tulajdonú vállalatot jegyeztek be ezekben az országokban.

Adta hírül a cseh tőkeinformációs ügynökség (CEKIA) adataira hivatkozva a SITA szlovák hírügynökség kedden.

A CEKIA szerint jelenleg 3072 szlovák cég van bejegyezve adóparadicsomnak számító országban, az összes szlovák vállalat 1,6 százaléka. Az ügynökség szerint a cégek adóterheinek várható növekedése miatt a jövőben felerősödik a szlovák vállalatok elvándorlása.

A kimutatások szerint a szlovákiai tulajdonosok az adóparadicsomok közül az idén leggyakrabban a Seychelles-szigeteken jegyeztettek be offshore cégeket, de nagy az érdeklődés Ciprus iránt is.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.