Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2012. Szeptember 08. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Táplálék-kiegészítő segíthet legyőzni az autizmust

Táplálék-kiegészítő segíthet legyőzni az autizmust

Táplálék-kiegészítő segíthet legyőzni az autizmust - legalábbis egy ritka fajtáját, amelynek jellegzetes tünete az epilepsziás roham.

A San Diego-i és a Yale Egyetem professzorai ugyanis nemrég egy olyan genetikai mutációt azonosítottak, amely az autizmus egy ritka fajtájától szenvedő pácienseknél van jelen.

A csapat azt találta, hogy ezeknél a betegeknél jóval gyorsabb az úgynevezett BCAA nevű aminosav anyagcseréje. Szakemberek szerint minden autizmusban szenvedő beteg egyúttal epilepsziás is.

A kutatók szerint az előbbi felfedezést könnyen kezelhetik úgy, hogy egy egyszerű aminosav kiegészítőt adnak a betegeknek, amely kompenzálni tudja a gyorsabb anyagcserét annak érdekében, hogy az aminosav megfelelő szinten legyen jelen a vérben.

A kutatás első fázisában egereken tesztelték, úgy, hogy nagy dózisú aminosav-kiegészítőket adtak olyan kísérleti alanyoknak, akiknél korábban felfedezték az említett genetikai mutációt. Ezt követően a szakemberek pozitív eredményekről számoltak be, mert a vizsgálat azt mutatta, hogy a kiegészítővel normális szintre tudták emelni az aminosav szintjét a vérben.

A tudósok azt remélik, hamarosan embereken is alkalmazhatják a módszert a betegség kezelésére, valamint, hogy ennek a génmutációnak az ismeretében a csecsemőknél már korábban is diagnosztizálni tudják a betegséget - számol be a Fox News.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját