Hírek
2015. Február 17. 08:20, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Települési mentőcsoportok megalakítása

A Szekszárdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség februárban megkezdte az illetékességi területén a települések polgármesterivel az egyeztetést a települési önkéntes mentőcsoport megalakításával kapcsolatban.
A Szekszárdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség februárban megkezdte az illetékességi területén I. illetve II. katasztrófavédelmi osztályba sorolt települések polgármesterivel az egyeztetést a települési önkéntes mentőcsoport megalakításával kapcsolatban.
Karaszi Péter tű. alezredes kirendeltségvezető és Czinczár Krisztián tű. hadnagy polgári védelmi felügyelő Bátaszék és Cikó polgármestereivel folytattak sikeres egyeztetést az elmúlt héten, mindkét település polgármestere támogatja a mentőcsoportok megalakítását.
Tolna megye adottságait, veszélyeztető hatásait és a bekövetkezések gyakoriságát figyelembe véve az igazgatóság az ár- és belvízi védekezési feladatokra tervezte a mentőszervezetek megalakítását. A mentőcsoportok alapfeladata a különleges jogrend veszélyhelyzeten kívüli időszakában a katasztrófavédelmi feladatok ellátása. Ide tartozik a kárterület felderítése, közreműködés a vizek kártételei elleni védekezésben és a rendkívüli időjárásból adódó feladatok ellátásában, továbbá közreműködés a járás területén bekövetkezett káresemények felszámolásában.
Tolna megyében a Gemenc Önkéntes Mentőcsoport mellett mind a 6 járásban működik mentőszervezet,összesen 128 fővel. A járási mentőszervezetek megalakítását 2013-ban kezdte meg igazgatóságunk a járási hivatalvezetőkkel együttműködve. A mentőcsoportok rendszerbe állító gyakorlataikat 2013 december 7-én hajtották végre, mely előfeltétele a Nemzeti Minősítő Rendszerben történő minősítő gyakorlat teljesítésének. A nemzeti minősítő gyakorlatot 2014. szeptember 12-13-án hajtották végre a mentőcsoportok Dombóvár város közigazgatási területén, 6 feltételezett kárhelyszínen, egymással szorosan együttműködve, összesen 36 órás időtartamban.
A minősítő gyakorlatot a Bonyhádi Járás Völgység, a Dombóvári Járás Koppány, a Paksi Járás Pax, a Szekszárdi Járás Alisca, a Tamási Járás Koppány, és a Tolna Járás Thelena mentőcsoportjai sikeresen hajtották végre az árvízi és a vízi mentési képességek szakterületére. A járási mentőszervezetek a minősítést követően megfelelő szaktudással rendelkeznek, és alkalmasak az önálló feladat végrehajtásra, így a járásokban az elhúzódó beavatkozások esetén az elsődleges beavatkozók váltására, valamint a beavatkozó erők megsegítésére, szükség esetén logisztikai támogatás biztosítására.
2014-ben Dombóváron és Bátán települési mentőszervezet is alakult, tagjaik a rendkívüli időjárási, vagy ár- és belvízi helyzet kezelésére bevethetők. Az idei évben várhatóan még több települési mentőszervezet megalakítására kerül majd sor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 15:49, csütörtök | Helyi
Adomány a Fekete István Múzeum részére
Bókai László dombóvári vadász május 17-én újabb adománnyal kereste fel a Fekete István Múzeumot.
2025. Május 22. 08:05, csütörtök | Helyi
Idén is megnyílnak a tűzoltó szertárkapuk
Gyermeknap alkalmából ismét megnyílnak a tűzoltólaktanyák kapui a látogatók előtt a hónap utolsó vasárnapján, május 25-én.
2025. Május 21. 08:33, szerda | Helyi
Száz éve született Újdombóváron az Aranycsapat egyik tagja
– interjú ifjabb Buzánszky Jenővel
2025. Május 20. 17:00, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Május hónap műtárgyának Z. Soós István (Nagykanizsa, 1900. augusztus 3. - Kaposvár, 2002. január 26.) kaposvári festőművész két képét választották.