Hírek
2021. Június 06. 13:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Templomban tombolt hat rongáló tinédzser
Hat fiatalkorút gyanúsítanak a lothárdi templom megrongálásával a rendőrök.
Bejelentés érkezett szombaton 7 óra 45 perckor a rendőrség ügyeletére arról, hogy a lothárdi templomba betörtek. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy előző éjjel a templomba bementek, majd ott több ablakot betörtek, egy feszületet összetörtek, két Szűz Mária szobrot megrongáltak, valamint a vallási tisztelet során használt ruhákat szétdobálták – közölte a rendőrség.
A településen egy kerítést, valamint egy személykocsi tükrét is megrongálták. A rendőrök adatgyűjtést végeztek, majd elfogták a feltételezett elkövetőket, akik tettükkel több mint egymillió forint kárt okoztak. A hat, 15 és 17 év közötti fiatalt előállították, majd kihallgatták őket gyanúsítottként.
Ellenük többrendbeli rongálás, valamint csoportosan elkövetett garázdaság miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.

