Hírek
2012. Május 09. 09:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tilos lesz csekkdíjat kivetni - ma döntenek a telefonadóról
A Magyar Nemzet értesülése szerint tilos lesz a csekkdíj.
Az elfogadott módosító javaslat értelmében nem számíthatnak fel pótdíjat a közműszolgáltatók, ha ügyfelük postai sárga csekken rendezi fogyasztását. Legutóbb a Magyar Telekom tett kísérletet, 142 forintos csekkdíj kivetésére.
A tilalom a törvény szerint kiterjed többek között a víziközmű, a távhő, az elektronikus és hírközlési, valamint villamosenergia és földgázszolgáltatást nyújtó vállalkozásokra.
Ágazati szakértők szerint a csekk rendszer használata nem kerül többe, mint a banki átutalás, de a posta szolgáltatásának igénybevétele, komoly hasznot jelent a kormánynak. Közben ma dönt a kormány a telefonadóról. A lakossági fogyasztók esetén a havi első 10 perc vagy 1 sms/mms küldése után, 2 forint adót vetne ki a kormány. A Magyar Telekom a Vodafone és a Telenor közös közleménye szerint, a magán előfizetéseknél 700, a vállalkozásoknál 2500 forintban maximált teher komoly forgalom és így áfa csökkenéshez vezethet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.

