Városlista
2026. március 29, vasárnap - Auguszta, Bertold

Hírek

2018. Szeptember 27. 17:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Több milliárd forintba kerül a rókák vakcinázása

Több milliárd forintba kerül a rókák vakcinázása

Több milliárd forintba kerül a vadon élő rókák veszettség elleni vakcinázása, amely 75 százalékban az Európai Unió (EU) társfinanszírozásával valósul meg

- mondta a rókák hétvégén induló, őszi immunizálási kampánya kapcsán a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állategészségügyi és Állatvédelmi Igazgatóságának igazgatóhelyettese csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Vajda Lajos elmondta, hogy a rókák veszettség elleni vakcinázása 1992-ben kezdődött el a Nyugat-Dunántúlon, Ausztriával határos részen, 2007-re az egész országot lefedte. Ugyanakkor a kedvező járványügyi helyzetnek köszönhetően már csak a keleti és déli országrészben vakcináznak, jelenleg 9 megyében - tette hozzá.

Kiemelte, hogy jelenleg Magyarországgal együtt az unió 13 országában vakcináznak, valamint Ukrajnában is. Vakcinázáskor ebzárlatot és legeltetési tilalmat rendelnek el.

Kitért arra is, hogy a vakcinát egy pépesített hús közepébe helyezik gyárilag. A felvétel után a védettség a rókákban 2 hét alatt alakul ki. A tapasztalatok szerint a rókák mintegy 75 százaléka veszi fel a vakcinát.

Címkék: róka, vakcina, veszettség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld

A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között

Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt

2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon

A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén