Hírek
2012. Február 29. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Tovább erősödik a forint
A forint tartja szerdán a kedden elért erős szintjét, kismértékben még tovább is erősödött.
Az eurót szerdán délelőtt fél tízkor 289,80 forinton jegyezték a kedd délutáni 290,22 forint után. Hétfőn még 292 forinton állt az euró jegyzése.
A svájci frankot 240,51 forinton jegyezték az előző napi 240,77 forint után. A dollár 215,21 forintot ért, míg kedden délután 216,05 forint volt az árfolyama. A japán jen jegyzése 2,6719 forintra csökkent a keddi 2,6795 forintról.
Alapvetően kedvező a hangulat a nemzetközi piacokon, az euró továbbra is erős, ami kedvez a forintnak, illetve a térségi devizáknak egyaránt. A nap legfontosabb eseménye az Európai Központi Bank újabb 3 éves hiteltendere lesz, a kereskedők szerint ez határozhatja meg a piac irányát szerdán. A várakozások szerint a bankok 300 és 500 milliárd euró közötti összegben vehetnek fel a kedvező, 1 százalékos kamattal felkínált fedezett hitelből. Ennél nagyobb mennyiségű igény javíthat a piaci hangulaton.
Legutóbb tavaly decemberben hirdetett hasonló futamidővel hiteltendert az EKB, akkor közel 500 milliárd euró értékben éltek az európai bankok a lehetőséggel, amely nagymértékben hozzájárult a bankközi likviditási feszültségek oldásához.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.

