Hírek
2011. Július 11. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Átvizsgálták az Atlantis hővédő pajzsát
Az Atlantisz legénysége megvizsgálta az űrsikló hővédő pajzsát.
Ezt a műveletet a Columbia 2003-as katasztrófája óta végzik el rendszeresen. Akkor a fellövés során megsérült a hőpajzs, a Columbia pedig visszatérése során darabokra esett szét.
Az Atlantison nem találtak sérüléseket, így a sikló folytathatja küldetését és négy fős legénységgel csatlakozik a Nemzetközi Űrbázishoz. A tervek szerint július 20-án tér vissza a Földre. Ez az utolsó útja. A NASA ezután a teljes űrsiklóflottát kivonja a forgalomból. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.

