Hírek
2014. November 12. 13:46, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Újabb áldozata van az ítéletidőnek Olaszországban

Meghalt egy hetvenéves férfi szerdán az északnyugat-olaszországi Piemonte tartományban, miután lakóházát az eső miatt földomlás temette be. A napok óta tartó ítéletidő az egész olasz félszigetet térdre kényszerítette.
Piemonte és Liguria tartomány területén továbbra is kritikus a helyzet a heves esőzések és áradások miatt. Folyamatosan történnek földomlások lakott területen. Az észak-piemonti Crevacuore településén a nagy mennyiségű csapadék elmosott egy domboldalt, amely ráomlott egy lakóházra. Egy hetvenéves férfi életét veszítette, fiatalabb férfirokonát a helyszínre siető mentőegységek még élve tudták kiemelni a sár- és törmeléktengerből. A férfit kórházba szállították, állapota súlyos. Kedden a liguriai Leiviben szintén földomlásban egy idős házaspár halt meg.
A Piemonte és Lombardia közötti Lago Maggiore kilépett a medréből, és a tó vize elöntötte a parti üdülőhelyeket. A szállodák és lakóházak bejáratait homokzsákokkal torlaszolták el. A liguriai Genovában a heves viharok megbénították a repülőtér forgalmát. Az áradásoktól érintett Genova környéki településeken a katonák nyújtanak segítséget az áram és ivóvíz nélkül maradt lakosságnak. Olaszország északnyugati részén több vasútvonal víz alá került: a Velence és Trieszt között megszakadt vasúti összeköttetést szerdán helyreállították.
A déli Puglia tartományban, Taranto városának a térségében az utóbbi napok viharai kétszáz olajfát döntöttek ki. Évszázados fákról volt szó - jelentette a pugliai agrárszövetség. Egész Olaszországban esik továbbra is a már több mint egy hete tartó eső, de az ítéletidő - rövid megszakításokkal - már október közepe óta tart Itáliában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld
Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.