Hírek
2022. Június 24. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Változékony, de meleg idő várható a hétvégén
Sok napsütésre, de emellett záporokra és zivatarokra is készülni kell a hétvégén. Többségében így is 30 fok felett alakulnak a csúcsértékek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken jellemzően napos idő várható, ugyanakkor a Dunántúlon kisebb körzetekben megnövekedhet a gomolyfelhőzet, elvétve kialakulhat zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 12 és 17 Celsius-fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken hűvösebb, a városokban, vízpartokon enyhébb lehet a hajnal. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.
Szombatra virradó éjjel az északnyugati, északi megyékben várható csapadék. Napközben a napsütés mellett már másutt is kialakulhat szórványosan zápor, zivatar - legkisebb eséllyel az ország északkeleti harmadában. A szél is megélénkül, néhol megerősödik. A minimumhőmérséklet általában 14 és 20, a maximumhőmérséklet többnyire 30 és 35, a záporos részeken 27 és 29 fok között valószínű.
Vasárnap sok napsütés várható, de helyenként továbbra is előfordulhat zápor, zivatar, valamivel nagyobb számban a délkeleti megyékben. Mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 14 és 20, a csúcshőmérséklet 30 és 36 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

