Hírek
2017. Június 05. 13:17, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnap 48 embert kellett kimenteni a Balatonból
A rendőrség vasárnap 48 embert mentett ki a Balatonból az erős, viharos szélben - olvasható a police.hu oldalon hétfőn megjelent közleményben.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai nyolc felborult, illetve fennakadt vitorlás utasainak, két műszaki hibás kisgéphajónak, a parttól elsodródó négy gumimatracon fürdőzőnek és két vízibiciklisnek segítettek, továbbá partra juttattak egy kimerült szörföst és egy úszót is.
A rendőrség közleményében emlékeztet arra: az elsőfokú viharjelzés alatt a viharjelző percenként negyvenötöt villan, ilyenkor csak a parttól számított 500 méteren belül szabad úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel haladni. Másodfokú viharjelzéskor a viharjelző percenként kilencvenszer villan, ebben az esetben fürödni tilos, valamint a vitorlás hajók kivételével nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni - teszik hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.

