Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2015. Augusztus 19. 07:20, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Vihar: két és fél hónapnak megfelelő csapadék hullott Budapesten

Vihar: két és fél hónapnak megfelelő csapadék hullott Budapesten

Hétfő estétől kedd délutánig 140 milliméternyi csapadék hullott Budapesten, ami több mint két és fél hónap átlaga.

- jelentette ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) meteorológusa kedden az M1 aktuális csatorna műsorában.

A vihar gócpontja éppen az OMSZ fővárosi székházának közelében volt, ahol hétfő este 115 milliméternyi csapadékot mértek - közölte Tóth Tamás.

Emlékei szerint évről évre kialakulnak extrém csapadékos időszakok az ország különböző pontjain; az elmúlt évben például az Alföldön.

A mérések alapján - folytatta - a felhőszakadás kialakulásának egyik legfőbb oka az volt, hogy a magasban nagyon lassú volt a levegőáramlás, így az álló zivatarfelhőket újra és újra feltöltötte a forró levegő.

Előrejelzésük szerint a következő időszakban az ország keleti, északkeleti részén, a Balassagyarmat-Debrecen sávban lehet zivatarok kialakulásával számolni - mondta.

Arról is szólt, hogy augusztus 20-án az ország déli részén képződik egy csapadékzóna, ami estére folyamatosan kiszorul az ország területéről.

Címkék: budapest, csapadék, eső, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.