Hírek
2011. Július 15. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
20 napig csengethet a postás a reálhozamokkal
Módosítani kellett a Magyar Nemzeti Bank pénzforgalmi elszámolásokról szóló rendeletét, hogy megelőzzék a magánnyugdíj-pénztári reálhozamok kifizetésekor a postai tumultust.
A postának két nap helyett 20 nap áll rendelkezésére, hogy a 100 ezer forint alatti reálhozamokat kézbesítse.
A Napi Gazdaság értesülései szerint 'a módosításra azért volt szükség, mert a reálhozamok kifizetését szabályozó kormányrendelet elfelejtkezett arról, hogy a Postának a hozzá beérkező pénzeket a számlára érkezést követően két napon belül továbbítania kellene'. A Magyar Posta kényszerhelyzetbe került, mert fizikailag nem lenne képest 1,5-1,9 millió embernek teljesíteni a kifizetést két nap alatt. A reálhozam kifizetésekre ráadásul a normál postai üzletmeneten felül kerül sor, akkor amikor egyébként s milliós nagyságrendben kerül sor a nyugdíjak és a szociális támogatások kézbesítésére, így a törvényi megfelelés még akár azt is veszélyeztetné, hogy e juttatásokat időben kipostázzák és akár el is lehetetlenítené a Magyar Posta működését. A Magyar Posta a Napi Gazdasággal azt közölte, hogy 'a reálhozam-kifizetésekkel kapcsolatos egyeztetések jövő hétre várható hivatalos lezárulta után szeretnék a közvéleményt tájékoztatni a részletekről'.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.

