Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2018. Szeptember 12. 08:25, szerda | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

A dombóvári csapat nyerte meg a Tolna Megyei Tűzoltó Műszaki - Mentő versenyt

A dombóvári csapat nyerte meg a Tolna Megyei Tűzoltó Műszaki - Mentő versenyt

A Tolna Megyei Tűzoltó Műszaki - Mentő verseny helyszínévé vált néhány órára a dunaföldvári autóbontó területe.

A rendezvényen a megyében található három hivatásos tűzoltó-parancsnokság hatfős csapatai mérték össze tudásukat, a végső céljuk az országos versenyre történő felkészülés és a döntőbe jutás volt.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hagyományteremtő céllal 2018-ban első alkalommal, októberben rendezi meg a hivatásos tűzoltóknak az Országos Tűzoltó Műszaki - Mentő versenyt, melyre a Tolna megyei csapatok egy megyei versennyel készültek fel. A beavatkozói állomány a verseny keretein belül adott számot a közlekedési balesetek során bekövetkezett műszaki mentések végrehajtásával kapcsolatos felkészültségéről.

A verseny célja, hogy a készenléti állomány a közlekedési balesetek során végrehajtott műszaki mentési feladatait minél szakszerűbben és hatékonyabban hajtsa végre, valamint a versenyfeladatok végrehajtásán keresztül újabb tapasztalatokat szerezzen.

A Tolna Megyei Tűzoltó Műszaki - Mentő versenyt Dr. Hábermayer Tamás tű. ezredes megyei katasztrófavédelmi igazgatóhelyettes nyitotta meg, aki beszédében sportszerű, balesetmentes versenyzésre és szakmai tudások legjavának megmutatására bíztatta a csapatokat.

A versenyfeladat egy szimulált közúti baleset felszámolása, a sérült biztonságos kiemelése, ellátása volt, amely során a csapatoknak szakszerűen végre kellett hajtania az áramtalanítást, a jármű stabilizálását, a hidraulikus fesztő-vágó használatával oszlopvágást, a gépjármű tető és legalább 2 ajtó levételét, a kormányoszlop húzatást, a sérült kiemelését és ellátását. A feladat végrehajtása során a versenybírók értékelték a szakszerű rádióforgalmazást is. A versenyfeladat befejezéseként kötelezően vissza kellett állítani a kiindulási állapotot is, de ezt már nem időre.

A Tolna Megyei Tűzoltó Műszaki - Mentő versenyt a dombóvári hivatásos tűzoltók csapata nyerte, így ők képviselik Tolna megyét a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság I. Országos Tűzoltó Műszaki - Mentő versenyén októberben.

Külön köszönjük a Dunaföldvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködését, akik lelkiismeretes munkájukkal segítették a verseny megrendezését.

Fotós: dr. Hábermayer Tamás tű. ezredes

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 07:00, kedd | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Május 18. 19:38, hétfő | Helyi

Fegyver helyett futócipő - interjú a dombóvári századossal

Sebők Attila százados a Dombóvári Rendőrkapitányság bűnügyi helyszínelőjeként ma már nemcsak a nyomokat kutatja megszállottan, hanem a kilométereket is.

2026. Május 15. 14:53, péntek | Helyi

Buzánszky 101 – Futballal és emlékekkel tisztelegtek Dombóváron az Aranycsapat legendája előtt

Buzánszky Jenő olimpiai bajnok labdarúgó, az Aranycsapat tagja idén ünnepelte volna 101. születésnapját.

2026. Május 14. 07:38, csütörtök | Helyi

Orvvadászat miatt nyomoznak a dombóvári rendőrök

Orvvadászat és egyéb bűncselekmények alapos gyanújával hallgattak ki a dombóvári rendőrök egy vadászengedéllyel rendelkező szakcsi férfit.