Városlista
2025. október 4, szombat - Ferenc

Hírek

2017. December 27. 08:42, szerda | Belföld
Forrás: mti

A hatóságok egész évben napi 24 órában dolgoznak a terroresemények megelőzéséért

A hatóságok egész évben napi 24 órában dolgoznak a terroresemények megelőzéséért

A magyar hatóságok az év 365 napján 24 órában dolgoznak a terroresemények megelőzéséért, és az emberek ennek a háttérben folyó megfigyelő- és elhárítómunkának csak egy részét látják

- erről Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő beszélt szerdán az M1 aktuális csatornán. A szakértő a szilveszter előtti biztonsági intézkedésekről azt mondta: amit a rendezvényekre kilátogatók láthatnak - a járőröző rendőröket, TEK-eseket, a páncélautót, vagy a lehegesztett csatornafedeleket - az mindig csak a jéghegy csúcsa, és azt csak a hozzá nem értők kritizálják.

A védelmi készültséget nem szabad alábecsülni, az mindig egy átfogó stratégia része - hangoztatta, hozzátéve: minél több akadályt építenek be, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy a támadásra készülők valamelyiken elbuknak.

Elmondta, hogy a biztonság megőrzése sok embert, komoly beruházást igényel, és ebben a munkában soha nem tartanak szünetet. Közölte, a háttérben a nap 24 órájában folyik a megfigyelés, interneten, telefonon, de adott esetben még egy pizzafutártól is kaphatnak jelzést gyanúsan viselkedő társaságról.

Fotó: MTI illusztráció

Címkék: elhárítás, terror

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb

Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen

A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.