Hírek
2020. December 14. 09:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A kormányt kérdezik a képviselők
A képviselők a kormány tagjainak tehetnek fel azonnali kérdéseket hétfőn az Országgyűlésben.
A házelnök napirendi javaslata alapján a parlament e heti első ülésnapja 13 órakor a közelmúltban elhunyt korábbi országgyűlési képviselőkre: Pécsi Ildikóra, Vojnik Máriára és Tóth Ferencre történő emlékezéssel kezdődhet, amelyet napirend előtti felszólalások követnek.
A napirend elfogadása után ezúttal is a megszokottnál hosszabban, két órában hangozhatnak majd el azonnali kérdések, míg interpellációkra és kérdésekre továbbra sem kerül sor tekintettel a koronavírus-járványra.
Az Országgyűlés kedden és szerdán több mint negyven törvényjavaslatról szavazhat, köztük az alaptörvény kilencedik módosításáról, valamint a választási szabályok megváltoztatásáról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

