Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2011. Október 27. 12:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Gerner Kitti, fotó: Cserveni Gábor

A napfény íze: rendhagyó ’56-os megemlékezés Mágocson - képgalériával

A napfény íze: rendhagyó ’56-os megemlékezés Mágocson - képgalériával

Egy felejthetetlen estét tölthetett el az a közel 260 néző, akik az október 23-i forradalomról és szabadságharcról a Mágocsi Művelődési Házban rendhagyó módon emlékeztek meg. Az ünnepi este koszorúzással zárult.

A helyi fiatalokból és idősebbekből verbuválódott amatőr színészek két órás, két felvonásos produkcióval készültek, mely nemcsak az 1956-os történéseket mutatta be, hanem annak előzményeit is, így a színpadon láthattuk 70 év történelmét. Szabó István A napfény íze című filmje alapján készült történelmi dráma hatalmas előrelépést jelentett a korábbi évek produkcióihoz képest. A nézőknek részük lehetett humorban, szerelemben és harcokban…

A szereplőkkel és kisegítőikkel együtt közel ötvenen vettek részt a munkálatokban. A díszlet hatalmas összefogással, helyi vállalkozók, civilek és önkéntesek által valósult meg, továbbá mindazok által, akik önzetlenül segítettek az elmúlt hetekben, hogy a mágocsi amatőr színjátszók zajos sikert érhessenek el színdarabjukkal.

Az előadást követően a helyi közélet szereplőinek képviselői koszorúzták meg az 1848-as és 1956-os forradalmak tiszteletére emelt kopjafát a város főterén.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 14:00, péntek | Helyi

32 kisdiák alkotását díjazták a „Fekete István és én” című rajzpályázaton

Nyolc iskolából érkeztek pályaművek a „Fekete István és én” című rajzpályázatra, amelyen több mint harminc gyermek részesült elismerésben.

2026. Május 29. 07:50, péntek | Helyi

Nem tudták átverni a dombóvári idős nőt az adathalászok

A bejelentőt nem tudták rászedni a nyereménnyel kecsegtető csalók. A napokban tett bejelentést a 112-es segélyhívóra egy idős nő Dombóvárról, akit néhány perces különbséggel két számról is felhívott egy férfi.

2026. Május 28. 10:00, csütörtök | Helyi

Gyermeknap varázslattal, mesékkel és kreatív élményekkel Dombóvár-Szőlőhegyen

Május 30-án, szombaton igazi családi élmény várja a gyerekeket és szüleiket a Dombóvár-Szőlőhegyi Alkotóházban!

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.