Hírek
2019. November 28. 07:28, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A NATO szerződést kötött felderítő repülőgép-flottájának korszerűsítésére a Boeinggel
A NATO egymilliárd dolláros (mintegy 300 milliárd forintos) szerződést írt alá a Boeing amerikai repülőgépgyártóval az AWACS típusú felderítő repülőgépekből álló flottájának korszerűsítésére
- közölte a katonai szervezet főtitkára Brüsszelben szerdán. A fejlesztés révén a gépek legalább 2035-ig támogatni tudják majd a katonai szövetség misszióinak munkáját - tette hozzá Jens Stoltenberg.
A NATO-főtitkár a szerződés aláírásakor elmondta, a korszerűsítés elsősorban a repülőgépek kommunikációs és egyéb digitális képességeinek, nagy teljesítményű számítógépes processzorainak, szervereinek és más berendezéseinek cseréjét vagy fejlesztését biztosítja.
Aláhúzta, a technológia fejlődésével nagyobb kapacitásra van szükség az adatok továbbításához. A korszerűsítés lehetővé teszi, hogy valamennyi AWACS-gép digitális adatkapcsolaton keresztül cserélhessen információkat földi, tengeri és légi eszközökkel, biztosítja, hogy az eszközök folytathassák "létfontosságú küldetéseiket" - közölte.
Arról is tájékoztatott, hogy a korszerűsítést 16 NATO-szövetséges tagállam finanszírozza, köztük az Egyesült Államok, Németország, Törökország, Olaszország és Spanyolország. A NATO alkalmazkodva a kihívásokhoz már tervezi az AWACS repülőgépekből álló flottájának cseréjét 2035-öt követően - mondta.
"Folytatjuk a szövetség modernizációját és alkalmazkodását most és a jövőben is" - tette hozzá Stoltenberg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 17:00, szerda | Külföld
Donald Trump: Törökország visszakerülhet az amerikai F-35-ös programba
2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van
Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán
2026. Július 08. 14:00, szerda | Külföld
Robert Fico: ha megújul az egyeztetés a V4-en belül, a csoport ismét tiszteletet vívhat ki az EU-ban
2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról
Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.

