Hírek
2012. Július 05. 18:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A pécsi MSZP rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra ügyében

Rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi az MSZP Pécsi Szervezete a Zsolnay Porcelánmanufaktúra ügyében – jelezte a párt helyi szervezete sajtóközleményben csütörtökön.
A szervezet szerint a kisebbségi tulajdonos „Manufaktúra - Befektető Kft. függetlenül tulajdonosa változásától több mint kettő és fél éve potom pénzért használja a Zsolnay-gyárat, és közben nem teljesítette fizetési kötelezettségét” – áll a közleményben. Ez a párt szerint felveti a közreműködők büntetőjogi felelősségét. Az MSZP ezért rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi, és felszólítja a többségi tulajdonos Pécs Holdingot, hogy azonnal tegye meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy „ami a Zsolnayé volt, az maradjon is az ő birtokában”. A Közgép csütörtökön arról tájékoztatott, hogy jelképesen egy forintért kínálja visszavásárlásra Pécsnek a Zsolnay kisebbségi részvénycsomagját, mert úgy látja: ellehetetlenült a nagy múltú cég üzleti stratégiájának megvalósítása. Jelezte ugyanakkor, hogy nem kéri vissza a várostól azt a 400 millió forintot, amelyet saját forrásaiból a gyár megmentésére fordított. A pécsi polgármesteri kabinetiroda a nap folyamán közleményben jelezte: Pécs elfogadja a Közgép Zrt. ajánlatát és egy forintért visszavásárolja a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. kisebbségi részvénycsomagját. Páva Zsolt polgármester (Fidesz) szintén közleményt adott ki, amelyben aláhúzta: „Pécs megőrzi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra felhalmozott értékeit”. A Közgép 2011 májusában, a Manufaktúra-Befektető Kft. megvásárlásával jutott hozzá közvetve a Zsolnay 49 százalékos tulajdonrészéhez, amellyel elsődleges szándéka a porcelángyár egyedülálló örökségének megmentése, a magyar értékek, munkahelyek megőrzése volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.