Hírek
2018. Július 04. 12:46, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A schengeni rendszer is veszélybe kerülhet szakértő szerint
Molnár Anna Olaszország-szakértő szerint a schengeni rendszert is veszélyeztetheti, ha az országok nem fogadják vissza azokat a menekülteket, akik korábban náluk nyújtották be a menedékkérelmet.
A szakértő az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában azt mondta: a schengeni határok megszüntetése, az ellenőrzések visszaállítása az Európai Unió egyik legfontosabb vívmányát sodorja veszélybe. Hozzátette, nem gondolja, hogy lezárnák a határokat, de a forgalomlassítás és az ideiglenes ellenőrzések visszaállítása is nehezíti a gazdasági, a kulturális és a történelmi kapcsolatok fenntartását.
Olaszországba az elmúlt 3-4 évben körülbelül hatszázezren érkeztek, a számuk az utóbbi egy évben negyven százalékkal, az idén pedig az előző évhez képest nyolcvan százalékkal csökkent. Bizonytalan viszont, hogy hányan maradtak és hányan mentek tovább, ezért is nehéz és működik nehezen a menekültjogra nem jogosult bevándorlók visszafordítása - közölte.
Molnár Anna kitért arra is, hogy Olaszország tizenkét - gumicsónaknál valamivel nagyobb - hajót adományozott a líbiai parti őrségnek, hogy segítse a munkájukat. Ezek a hajók a mentésben semmilyen segítséget nem nyújtanak, az elmúlt napokban sok haláleset is történt - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
