Hírek
2017. Június 30. 10:17, péntek |
Helyi
Forrás: Kapos Kórus
Amatőr Kórusok Fesztiválján járt a Kapos Kórus
56 kórus, köztük a Dombóvári Kapos Kórus vett részt az V. Keszthelyi Dalünnepen 2017. június 23-24-én.
Az 56 kórus 36 egyházi és 35 világi kategóriára jelezte bemutatkozási szándékát. A Kapos Kórus mindkét kategóriában szerepelt. 27 kórus minősült, 18 énekkar alapminősítést, 9 kategória minősítést kért. A Kapos Kórus a kategória minősítés rendszerében mérettetett meg. Felemelő helyszínek – a fő téri Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplom és a Balatoni Múzeum - adtak helyet az 1800 énekesnek. A zsűri munkájában a kórusélet ismert szereplői, neves karnagyok vettek részt.
Markovics Gábor karnagy által irányított Kapos Kórus a sok-sok gyakorlásnak köszönhetően kiválóan állt helyt. Mindössze négy kórus érdemelte ki a kategória minősítést, mely társaságba a Kapos Kórus is bekerült. A bemutatott kórusműveket Cseke István zongorán, Pápai László ütős hangszereken kísérte.
A fellépések mellett a Fesztivált közös éneklések, fáklyás felvonulás, a város több pontján sétáló koncertek szinesítették. A két nap zárásként a Balaton Színház dísztermében került sor a minősítést igazoló oklevelek és emlékplakettek átadására.
A sikeres szereplés újabb lendületet ad a Kórus tagjainak. Októberben 45 éves lesz az Énekkar, mely jubileumot Dombóváron és Pécsett is egy-egy koncerttel ünneplik az énekesek a 60 éves Mecsek Kórus társaságában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 13:00, szerda | Helyi
Csalók 12,6 millió forintot utaltattak el egy dombóvári asszonnyal, hogy a pénze „biztonságban” legyen
Háromszor csapták be sikerdíj ígéretével
2026. Január 07. 08:00, szerda | Helyi
Letartóztatták a dombóvári orvost késsel fenyegető férfit
A férfi a rendelőben egy kinyitott zsebkéssel hadonászva megfenyegette az ügyeletes orvost és annak asszisztensét Dombóváron.
2026. Január 06. 08:00, kedd | Helyi
Dr. Jóházi Erika dombóvári háziorvosi rendelőjének új telefonszáma jan. 1-től
Január 1-től új telefonszámon érhetik el Dr. Jóházi Erika háziorvosi rendelőjét Dombóváron: 06-30/299-2304
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

