Hírek
2015. December 04. 08:16, péntek |
Helyi
Forrás: www.dombovar.hu
Átadták a felújított Hóvirág utcai orvosi rendelőt

December 2-án ünnepélyes keretek közt adták át a felújított épületet.
Decembertől felújított épületben, akadálymentesített környezetben várja betegeit Kertvárosban a Hóvirág utcai orvosi rendelő. Befejeződött a kertvárosi egészségügyi intézmény felújítása, melyhez Dombóvár Város Önkormányzata pályázati úton, az Új Széchenyi Terv Dél-Dunántúli Operatív Program keretében 52 és fél millió forint összegű támogatást nyert.
Ebből megvalósult az épület energiahatékonysági korszerűsítése, (utólagos külső hőszigetelés, nyílászárók cseréje) felújítása és akadálymentesítése, illetve a közlekedést nagyban megkönnyítő lift kialakítása. Továbbá ezentúl modern, új orvostechnikai felszerelések, berendezések, informatikai és irodatechnikai eszközök is az intézmény rendelkezésére állnak.
December 2-án ünnepélyes keretek közt adták át a felújított épületet. A rendezvényen Tigelmann Péter alpolgármester mondott beszédet, majd a kivitelező, Topa István, a Topa és Társa Építési Kft. ügyvezetője köszöntötte a megjelenteket. Ezt követően Szabó Loránd polgármester és Tóth Gyula önkormányzati képviselő közreműködésével elvágták az átadást szimbolizáló nemzeti szalagot, hivatalosan is megnyitva ezzel az intézmény kapuit a gyógyulni vágyó betegek előtt.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi
Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát
Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.
2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi
Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron
Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.
2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi
Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő
A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.