Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2022. Június 28. 08:48, kedd | Helyi

Az 1944-es újdombóvári bombázás áldozataira emlékeztek

Az 1944-es újdombóvári bombázás áldozataira emlékeztek

Hagyomány szerint a Dombóvári Városvédő és Városszépítő Egyesület szervezésében emlékeztek az 1944-es újdombóvári bombázás áldozataira.

Hetvennyolc évvel ezelőtt június 30-án érte a vasutas telepet a támadás. Az eredeti célpont Lengyelország volt, azonban a sűrű felhőtakaró miatt irányultak a lövedékek a másodlagos célpontokra, így a dombóvári vasúti csomópontra is.

Csullag Gábor állandó diakónus, Kőszegi Csaba Valér pedagógus, Müller Ádám, az egyesület tagja és a Dombóvári Zenész Egyesület közreműködésével, Eses Sándor amatőr repüléstörténet kutató és Puskás Béla kaposvári helytörténész visszaemlékezésével elevenedtek fel a múlt megrázó pillanatai.

Az újdombóvári bombázás halálos áldozatainak száma 9 fő vasutas, 3 fő polgári személy volt. Név szerint: Békei Sebestyén vágánygondozó 64 éves, Marton Sándor villanyszerelő 18 éves, Tóth Vendel fékező 60 éves, Török István váltókezelő 54 éves, Völgyesi Lőrinc kocsirendező 36 éves, Vörös József telepi munkás 39 éves – ők újdombóváriak voltak. Gelencsér István, Korpádi Ernő, Pető János, Takács Jenő dombóvári, Pere Ferenc döbröközi vasutas volt. Tízen a helyszínen, 2 személy a gimnáziumban berendezett kórházban halt bele súlyos sérüléseibe. A könnyebben sérültek száma 40 férfi és 4 nő volt. Négy család vált 18 fővel hajléktalanná, őket szükséglakásokban helyezték el.

Kegyelettel emlékeztek vasárnap az áldozatokra, az újdombóvári Nagyboldogasszony-templomnál koszorút helyezett el Dombóvár Város Önkormányzata, civil szervezetek és a MÁV képviselői.

Címkék: megemlékezés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 17:44, péntek | Helyi

Frissítve: Elfogták a rendőr gázolásával gyanúsított csikóstőttősi férfit

Július 10-én este elfogták azt a csikóstőttősi férfit, aki megalapozottan gyanúsítható, hogy Kaposszekcsőn rendőri igazoltatás során elgázolt egy rendőrt, majd elmenekült a helyszínről.

2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi

Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek

A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.

2026. Július 08. 09:28, szerda | Helyi

Rangos elismerést kapott Dombóvár az Országos Polgárőr Napon

Az Országos Polgárőr Szövetség július 4-én, Kalocsán rendezte meg az idei Országos Polgárőr Napot, ahol számos kitüntetést is átadtak.

2026. Július 06. 15:00, hétfő | Helyi

Fűnyírást és kerti munkákat vállalnak Dombóvár környékén

Fűnyírás, fűkaszálás és egyéb kerti munkák gyorsan, precízen és megbízhatóan elérhetők, legyen szó családi házról, nyaralóról vagy nagyobb zöldterületről.