Hírek
2020. Október 06. 12:08, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az elmúlt 130 év legmelegebb szeptemberét jegyezték fel Oroszországban

Az orosz meteorológiai mérések 130 évének legmelegebb szeptembere volt az idei - jelentette ki Marina Makarova, az orosz hirdometeorológiai központ vezető szakértője hétfőn a RIA Novosztyi hírügynökségnek.
Makarova elmondta, hogy a legjelentősebb anomáliát, a szeptemberi átlagnál 5-6 fokkal magasabb hőmérsékletet az eurázsiai kontinens északi területein mérték. A sarkkörön túl mintegy kétezer kilométeres sávban az eltérés 4 fokos volt.
Oroszország európai részének északi és nyugati részén a szeptember 2-3 fokkal volt melegebb a szokásosnál.
Az év első hat hónapja szintén melegrekordokat döntött, Makarova szerint a szokatlanul enyhe tél következményeként.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld
Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.
2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld
Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét
Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.