Hírek
2012. Július 03. 11:45, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Az ügyészséghez fordul a Jobbik a közbeszerzési törvény sorozatos megsértése miatt
A Jobbik miskolci képviselői a Közbeszerzési döntőbírósághoz, illetve az ügyészséghez fordulnak a közbeszerzési törvény sorozatos megsértése miatt, amiért a törvényben foglaltak ellenére a borsodi megyeszékhely fideszes városvezetése nem helyi vállalkozásokat, hanem külföldi multinacionális cégeket bíz meg a helyi építési, felújítási munkálatok kivitelezésével. Erről Egyed Zsolt beszélt keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.
Az ellenzéki politikus emlékeztetett rá, hogy a közbeszerzési törvény szerint amennyiben lehetőség van rá, úgy helyi vállalkozásokat kell előnyben részesíteni a helyi beruházások kapcsán. Egyed Zsolt szerint a miskolci városvezetés ezt a szabályt nem veszi figyelembe és helyi építési vállalkozások helyett nemzetközi óriásvállalatokkal végezteti el a munkákat.
A Jobbik szerint ez a gyakorlat felháborító és jól mutatja, hogy a jelenlegi kormány is ugyanazt a politikát folytatja, mint az előző MSZP-s kabinet. Egyed Zsolt úgy fogalmazott: a különbség csak annyi, hogy amíg az MSZP a nemzetközi vállalatok támogatásáról is beszélt, addig a Fidesz a szavak szintjén a hazai vállalkozásokat támogatja, tettek szintjén azonban az országot "két év alatt az oligarchák országává változtatta".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid
Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.

