Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2018. Április 09. 18:15, hétfő | Külföld
Forrás: mti - Fotó:Swiss National Bank

Az új svájci 10 frankos a világ legszebb bankjegye

Az új svájci 10 frankos a világ legszebb bankjegye

Az új svájci tízfrankost választotta a 2017-es év legszebb bankjegyének a Nemzetközi Bankjegy Társaság (IBNS).

A szervezet a tavaly világszerte kiadott több mint 170 új bankjegy közül választotta ki a győztest - írta a Business Insider híroldal.

A legújabb biztonsági technológiával készült svájci tízfrankoson egy karmesteri pálcával vezénylő kéz, a világ időzónáit mutató földgömb és a svájci vasútrendszert megidéző ábra látható.

Az IBNS szerint ez a második egymást követő év, hogy svájci bankó szerezte meg az év bankjegye megtisztelő címet. Tavaly a svájci 50 frankost választották a legszebbnek.

A szervezet szerint az idei verseny volt az "eddigi legszorosabb", amit az is jól jelez, hogy a győztes után következő legjobbak száma idén ötre rúgott. A "legjobb vesztesek" a norvég 100 koronás, a dzsibuti 40 frankos, a fidzsi 7 dolláros, a kanadai tízdolláros és a skót tízfontos bankjegyek lettek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -