Hírek
2011. Július 10. 07:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az USA-ban is van áldozata az európai kólibaktériumnak
Halálos áldozatot szedett az Egyesült Államokban is az európai hasmenésjárványt előidéző kólibaktérium.
A 65 éves arizonai férfi a múlt hónapban halt meg, s megbetegedése előtt Németországban járt. Az Egyesült Államokban hat betegről tudnak, s az arizonai volt az első haláleset.
Az amerikai egészségügyi hatóságok közölték, hogy a laborvizsgálatok eredménye szerint a németországi járvány kitöréséért felelős EHEC-baktérium fertőzte meg az idős férfit.
Az Egyesült Államokban hat betegről tudnak, s az arizonai volt az első haláleset.
Az Európai Unió élelmiszerbiztonsági ügynöksége (EFSA) szerint egy 2009-es egyiptomi fűszermag-szállítmány lehetett a forrása a németországi hasmenésjárványnak. A görögszéna nevű, a világ számos országában termesztett növény magjáról van szó, amelyből az említett szállítmánnyal 15 tonna érkezett Németországba.
Európában ötven ember halt meg a járványban, egy franciaországi beteg kivételével mind Németországban - adta hírül az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
