Hírek
2023. Szeptember 26. 09:35, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Azt mondta, megbeszélésre siet

A megengedett legnagyobb sebesség több, mint duplájával közlekedett az az autós, akiről a 61-es főúton készített felvételt a traffipax.
A Forgalomellenőrző Alosztály munkatársai a hétvégén Tolna vármegye főútjain a szokásos napi szolgálatukat teljesítették. Ennek során szombaton délután a 61-es főúton mozgó ellenőrzés volt a feladatuk. A sokat látott rendőrök maguk is megdöbbentek, amikor azt észlelték, hogy egy kocsi nagy sebességgel éppen a szolgálati autót előzi meg. A traffipax sem gyakran mér ekkora sebességet. A sofőr ugyanis a megengedett 90 kilométer/órás sebesség helyett 193-ral száguldott Tamási irányába.
A szabályszegő után eredtek, akit végül sikerült megállítaniuk. A sofőr rögtön elismerte a gyorshajtást, azt mondta, hogy egy megbeszélésre siet, ezért hajtott gyorsan. A férfi a helyszínen rögtön rendezte is POS terminálon keresztül a több, mint negyedmilliós – 260.000 forintos – büntetést. A bírság mellett azonban 8 közlekedési büntetőpontot is elkönyveltek neki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 13:00, csütörtök | Helyi
Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjprogram 2026. Dombóváron
A pályázatok beadási határideje: 2025. november 4. (kedd) 16,00 óra.
2025. Október 02. 08:00, csütörtök | Helyi
Ingyenes, szakmát adó képzések indulnak felnőttek részére Dombóváron
Az alábbi munka mellett elvégezhető képzések indulnak felnőttek részére a Tolna Vármegyei SZC Apáczai Csere János Technikum és Kollégium szervezésében.
2025. Október 01. 08:13, szerda | Helyi
Horváth Tamás élete versenyét futotta végig – teljesítette a Spartathlont!
A dombóvári ultrafutó emberfeletti teljesítménnyel, közel 34 óra alatt teljesítette a legendás, 246 kilométeres távot Athén és Spárta között.