Hírek
2014. Szeptember 11. 06:00, csütörtök | Belföld
Baleset céges kocsival – ki fizeti a kárt?
Céges kocsival történt baleset esetében kit terhel a javítási költség? Erre keresi a választ egy kérdező. Az onlinejogsebesz.hu válaszol. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Jó napot!
Olyan kérdésem lenne, hogy tavaly augusztusba volt egy baleset céges autóval, ami iránt a munkaadó most szeretné behajtani a kocsiban keletkezett kárt. A céges autón nem volt casco (nem tudom kötelező-e), illetve kopott téli gumival kellett használni 35 fokban. Mire kötelezhet, illetve mihez van jogom?
köszönöm
2014. 06. 26.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az Ön által okozott kár megtérítésére lehet kötelezni, a kérdés az, hogy ebben a kárban milyen szerepe volt Önnek és mekkora a munkáltató felelőssége. A leírtak alapján feltehetőleg a kár megosztásának, vagyis, közös viselésének lehet helye, ez a közös felelősség és ennek a megoszlása azonban csak egyezséggel vagy bírói úton állapítható meg.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.

