Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2016. December 13. 07:08, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Bill Gates milliárdosokkal fog össze a globális felmelegedés ellen

Bill Gates milliárdosokkal fog össze a globális felmelegedés ellen

A Microsoft-alapító Bill Gates vezetésével amerikai, brit, szaúdi, kínai milliárdosok fognak össze a globális felmelegedés ellen és egymilliárd dollárt fektetnek be a tiszta energiába - jelentették be hétfőn.

Bill Gates közleményében tudatta, hogy a csoport egymilliárd dollárt kíván befektetni az úgynevezett tiszta energia kutatásába és alkalmazásába. A milliárdosok így kívánnak hozzájárulni a globális felmelegedés elleni küzdelemhez.

A csoport tagjai között van Mark Zuckerberg, a Facebook alapító-elnöke, Jeff Bezos, az Amazon alapító-elnöke, Soros György befektető, a brit Richard Branson, a Virgin alapítója, a szaúdi Al-Valíd bin Talál herceg és a kínai informatikai óriás, az Alibaba létrehozója, Jack Ma.

A Bloomberg és a Forbes becslései szerint a csoport tagjainak összesen mintegy 170 milliárd dolláros vagyonuk van, s ebből áldoznak egymilliárdot az úgynevezett zöld energiaforrások felkutatására. A kutatások a közlekedéstől a mezőgazdaságig több ágazatot érintenek majd.

"Nyitottak vagyunk mindenre, ami lehetővé teszi az olcsó és tiszta energia előállítását" - szögezte le közleményében Bill Gates, a kezdeményezés életre hívója.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.