Hírek
2012. November 24. 10:10, szombat |
Helyi
Forrás: Gábriel Manufaktúra, képek: HungaroGasztroFeszt, Dombóvári Helytörténeti Múze
Budapest: a desszert ünnepe is volt...
Nagy sikerrel, jelentős közönség-érdeklődés közepette és szakmai kapcsolatok bővülésével zajlott november 12-14. között a budapesti Millenáris B épületében a 4. Kézműves Magyar Ízek Vására.
A Tolna megyei meghívottak között volt a dombóvári Gábor Sándor mestercukrász is, aki egy 75 évvel ezelőtt megjelent recept alapján készítette el a legendás Rákóczitúrós lepényt.
Az igen hamar kedvelté vált pult kínálatát 13-án délután egyórás pódium-beszélgetés közepette a Döbröközi Gyöngykoszorú Hagyományőrző Néptáncegyüttes műsora tette különlegessé. Ennek révén is sikerül Dombóvárt, valamint a Kapos-mente fehér hímzését s a ritka szép pillés fejdíszt is felhelyezni hazánk örökség térképére a gasztro-kultúra eszközeivel.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 09:00, szombat | Helyi
70 éves a dombóvári Kapos Táncegyüttes – filmbemutató, gálaműsor és sós sütemények versenye
A „Kapos 70” jubileumi napon, november 29-én 10 órától filmbemutató, gálaműsor és sós sütemények versenye zajlik majd a Dombóvári Művelődési Központban.
2025. November 21. 13:00, péntek | Helyi
A koppányi aga testamentuma történész szemmel címmel tartott előadást Dr. Szakály Sándor történész-professzor
November 17-én a Somogy Megyei TIT Székházban tartott előadást Dr. Szakály Sándor történész-professzor. A történész szemével mutatott rá Fekete István író nagyszerű regényére.
2025. November 20. 14:14, csütörtök | Helyi
Közmeghallgatást tartanak Dombóváron
Dombóvár Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 2025. november 28-án 9 órakor közmeghallgatást tart.
2025. November 19. 18:00, szerda | Helyi
Álláshirdetés Dombóváron: irodai adminisztrátor, irattáros
Dr. Csoboz Elemér Végrehajtói Irodája irodai adminisztrátor és irattáros munkatársakat keres dombóvári munkavégzéssel









