Hírek
2016. December 17. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti:
Bűnösnek nyilvánítottak egy 101 éves angol férfit gyermekek molesztálásáért
Gyermekek ellen évtizedekkel ezelőtt elkövetett szexuális bűncselekményekben mondtak ki bűnösnek pénteken egy 101 éves angol férfit.
A birminghami illetőségű, 1915-ben született Ralph Clarke a BBC beszámolója szerint valószínűleg a legidősebb vádlott, akit az angol-walesi kriminalisztika történetében valaha is bíróság elé állítottak és bűnösnek nyilvánítottak.
Clarke-ot a birminghami koronabíróság esküdtszéke 21 vádpontban találta bűnösnek. Az ügyészség szerint az egykori teherautósofőr az 1970-es és az 1980-as években követett el szexuális bűncselekményeket gyermekkorú fiúk és lányok sérelmére.
Clarke a tárgyaláson a terhére rótt bűncselekmények közül kilencet elismert; mind a kilenc esetben ugyanaz a gyermekkorú fiú volt a sértett.
Ralph Clarke-ot két egykori áldozata jelentette fel még tavaly augusztusban, és ezután őrizetbe vették. A bíróság az esküdtek egyhangúlag meghozott végzése alapján hétfőn hirdet ítéletet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.

