Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2018. Június 08. 17:12, péntek | Belföld
Forrás: mti

Csökkenhet a szállás-szolgáltatás forgalmi adója

Csökkenhet a szállás-szolgáltatás forgalmi adója

Az európai viszonylatban is magas, 18 százalékos magyarországi áfakulcs rontja a piaci szereplők jövedelmezőségét, de egy új kormányzati döntés értelmében csökkenhet a forgalmi adó a belföldi szálláspiacon

- mondta Könnyid László, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.

A kormányzat a turizmus GDP-hez való hozzájárulását 10-16 százalékkal akarja növelni a következő 12 évben, ám ehhez csökkenteni kell a forgalmi adót - fűzte hozzá.

Kifejtette, bár a jelenlegi adókulcs a csökkentett körbe tartozik, mégis csak három uniós tagállamban magasabb az áfakulcs, mint Magyarországon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.