2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2011. November 28. 11:30, hétfő | Helyi sport
Forrás: DOVASE

Dobogós helyekkel zárták az évet a dombóvári atléták

Különleges helyszínen, a szentendrei skanzen területén rendezték meg a Magyar Köztársaság 2011. évi Mezei Futóbajnokságát. Az évadzáró versenyen egy egyéni arany és egy csapatbronz jutott a DOVASE-nek.

A november 26-i hűvös, szeles idő, az igen technikás, egyenetlen pálya, a jelentős szintemelkedések és itt-ott a szervezők is nehezítették a versenyzők dolgát az év utolsó hazai versenyén.

A 13 éves Tóth Lili Anna a rajt után az élre vágott, és az első helyét a 2615 m-es távon mindvégig megőrizte. Fazekas Gáspár tanítványát versenyzés közben a szervezők kétszer elirányították. Ennek ellenére magabiztosan, 10 másodperces fölénnyel nyerte idei hetedik egyéni bajnoki aranyérmét.

A 15 éves serdülő lányoknál a DOVASE csapata bronzérmes lett. Nekik 3410 m-t kellett teljesíteniük. A csapat tagjai közül Tóth Virág 8., Besenyei Emőke 12., Szollár Csenge pedig 17 lett.

Az ifi korcsoportos Beke Zsanett (hívóképünkön balra) a közel ötvenfős mezőnyben mindvégig az elsők között futott, de a 4565 m-es táv végére leszakadt az első háromtól. Így a negyedik helyen zárta a versenyt.

Fazekas Gáspár két serdülőkorú fiút is indított a bajnokságon. Mindketten szépen helytálltak a népes mezőnyben. A 15 éves Hajdu Bence 12., a 14 éves Prehalek Attila pedig 23. lett.

2024. Május 02. 09:12, csütörtök | Belföld

Több mint 3000 család igényelt már csok pluszt

Meghaladta a háromezret a csok plusz igénylések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára csütörtökön az index.hu-nak adott interjújában.

2024. Május 02. 06:47, csütörtök | Belföld

Idén 2,5, jövőre 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány

Az idei évre 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány, míg a jövőre 4,1 százalékkal

2024. Május 02. 06:46, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - Dániai vereségével kiesett a Veszprém

A Telekom Veszprém nem jutott tovább a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből, mivel 33-28-ra kikapott a dán Aalborg HB otthonában a szerdai visszavágón.

2024. Május 02. 06:45, csütörtök | Külföld