Hírek
2023. Május 22. 11:29, hétfő | Helyi
Dombóvár ad otthont több mint ötven éve az eredeti Kossuth-szoborcsoportnak

A kerek évforduló alkalmából rendezett megemlékezést Dombóvár Város Önkormányzata, a Dombóvári Művelődési Házzal közösen.
Dombóváron, a Szigeterdőben ötven év után a Kossuth-nótával vette kezdetét az ünnepség Ferencz Orsolya énekművész előadásában.
Kerényi Zsolt alpolgármester köszöntötte a jelenlévőket Dombóvár Város Önkormányzata nevében, s személyes élményén keresztül hívta fel a figyelmet arra, hogy mekkora értéket őriz Dombóvár itt az első felelős magyar kormány tagjait ábrázoló szoborcsoporttal, legyünk rá méltán büszkék – emlékeztetett.
A kerek évforduló alkalmából rendezett megemlékezést Dombóvár Város Önkormányzata, a Dombóvári Művelődési Házzal közösen. Takács Istvánné helytörténész ismertetőjében különleges, semmi mással össze nem hasonlítható értéknek nevezte a Dombóvár által befogadott szobrokat.
Az ünnepség keretében május 20-án a Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium diákjainak közreműködésével emlékeztek meg az első felelős magyar kormány tagjainak életéről, munkásságáról; név szerint Herceg Eszterházy Pál, a király személyi körüli miniszter, Klauzál Gábor földművelés- és iparügyi miniszter, báró Eötvös József vallás- és közoktatásügyi miniszter, gróf Széchenyi István közmunka- és közlekedésügyi miniszter, gróf Batthyány Lajos miniszterelnök, Szemere Bertalan belügyminiszter, Deák Ferenc igazságügy miniszter és Mészáros Lázár hadügyminiszter.
A rendezvény végén a vendégeket stílusosan Kossuth kiflivel kínálták a Dombóvári Székely Körnek köszönhetően.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.
2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi
Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról
Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.
2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi
95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi
A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.
2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi
Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen
Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.