Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2011. Szeptember 30. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Egy gyógyszer segíthet a dohányzásról való leszokásban

Egy gyógyszer segíthet a dohányzásról való leszokásban

Egy tanulmány megállapította, hogy egy interneten kapható, nikotint helyettesítő gyógyszer segítségével a dohányosok háromszor nagyobb eséllyel képesek leszokni káros szenvedélyükről. Erre a szakértők is felfigyeltek.

Az olcsó készítmény hatóanyaga az elemzések szerint a cytisine, amelyet az aranyeső nevű növény magjából nyernek. Ez a nikotint helyettesítő, természetes anyag a tesztek szerinT működik, bár magát a gyógyszert kizárólag interneten keresztül lehet megvásárolni - írja a Sky News.

A kísérletekben, amelyekben a szer hatékonyságát tesztelték, összesen 740 dohányos vett részt: egyik felük a 'csodaszert' szedte, míg másik felük placebót kapott. Az eredmények a szakembereket is meglepték: a gyógyszert szedők három-négyszer nagyobb eséllyel szoktak le a dohányzásról, mint a kontroll csoport tagjai.

A készítményre a kísérletek után a szakemberek is felfigyeltek. Véleményük szerint ugyanis a cytisine ugyanolyan hatékony, mint a jelenlegi, leszoktatásra irányuló terápiák, így érdemes lenne nagyobb figyelmet szentelni neki.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben

A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

2026. Január 05. 06:53, hétfő | Belföld

Több hullámban érkezik havazás január első hetében