Hírek
2012. Július 19. 10:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Egy sávon halad a forgalom az M7-es autópályán Polgárdinál

A külső sávban már halad a forgalom az M7-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, a 77-es kilométer közelében Polgárdinál, azon a szakaszon, ahol a csütörtök kora reggel baleset miatt teljes útzár volt; a balesetnek egy életveszélyes sérültje van - mondta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-nek.
Németh-Kész Mónika rendőr őrnagy tájékoztatása szerint az érintett útszakaszon a kora reggeli balesetet megelőzően hajnalban három teherautó karambolozott. A forgalom emiatt lelassult, feltorlódott, egy nagy sebességgel haladó gépkocsi pedig fékezés nélkül belerohant a kocsisor végén haladó kamionba, s 11 méteren tolta maga előtt.
A katasztrófavédelem ügyeletese korábban arról beszélt, hogy két kamion is érintett a balesetben.
A megyei rendőrség szóvivője azt mondta, a balesetet okozó gépkocsi életveszélyesen megsérült vezetőjét a tűzoltók szabadították ki a roncsból. A kamionsofőr nem sérült meg.
Az érintett útszakaszon a helyszínelés és a műszaki mentés idejére teljes útzár volt.
A rendőrségi szóvivő tájékoztatása szerint ennek a karambolnak a kapcsán rövid időre le kellett zárni az autópálya Balaton felé vezető sávjának a baleset helyszínével párhuzamos szakaszát is, mivel a törmelékek beszennyezték az ottani belső sávot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.