Városlista
2025. október 7, kedd - Amália

Hírek

2016. Május 28. 08:34, szombat | Belföld
Forrás: mti

Egyre fiatalabbak drogoznak rendszeresen

Egyre fiatalabbak drogoznak rendszeresen

Teljesen megváltoztak a drogfogyasztási szokások, amióta megjelentek a dizájnerdrogok, egyre fiatalabb réteg kábítószerezik rendszeresen -

mondta Bereczki Ágnes, az Emberbarát Alapítvány vezetője az M1 aktuális csatorna műsorában pénteken. Bereczki Ágnest abból az alkalomból kérdezték, hogy Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára a nap folyamán az alapítvány szakmai konferenciáján elmondta, idén több mint 32 millió, jövőre 65,5 millió forint célzott támogatást kapnak a 10-16 évesek rehabilitációjával foglalkozó szervezetek.

Bereczki Ágnes azt mondta: nagy szükség van arra, hogy a rehabilitációs intézményekben leszoktassák a fiatalokat a drogról. Példaként említette, hogy az alapítványnál 11 éves betegük is volt.

Az alapítvány vezetője elmondta, hogy a konferenciára megjelent egy ingyenes könyvük, amely egyrészt a szenvedélybetegeknek szól, hogy mit tehetnek felépülésükért, másrészt hozzátartozóiknak, hogy mit kell tenniük, harmadrészt mindenkinek, aki kész segíteni, hogy ezt szakszerűen tehesse meg.

Nagyon fontos, hogy a szenvedélybeteg fiatalok korai kezelésére több forrás jusson - hangsúlyozta -, mert akik ebben nem vesznek részt, leépülhetnek, és később esetleg már nem lehet segíteni rajtuk.

Közölte: huszonöt év alatt kétezer ember fordult meg az alapítvány bentlakásos intézményében, több mint a felük "talpon van, absztinenciára törekszik, nem vesz részt a bűnözésben, van társas kapcsolata és lakhatása".

Címkék: drog, fiatal, kábítószer

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld

Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése

Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.

2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról

Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek

2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld

NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról

Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.

2025. Október 07. 07:29, kedd | Belföld

Orbán Viktor: az alacsony adó a legjobb gazdaságpolitika