Hírek
2018. Február 27. 17:04, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a gyermekeit molesztáló házaspárt Pécsen
Jogerősen tizenhárom és tíz év fegyházbüntetésre ítélt kedden a Pécsi Ítélőtábla egy baranyai házaspárt, akik bántalmazták, molesztálták és elhanyagolták kiskorú gyermekeiket.
A táblabíróság az MTI-vel közölte, hogy a másodfokú bíróság a 40 éves büntetett előéletű, Baranya megyei férfit és 34 éves feleségét kiskorú veszélyeztetésében és szemérem elleni erőszakban találta bűnösnek.
A jogerősen megállapított tényállás szerint a pár házasságából több gyermek született, akiket nem gondoztak és neveltek megfelelően. Rendszeresen elhanyagolt, piszkos ruhában küldték őket iskolába, óvodába. Etetésükről sem gondoskodtak, a gyerekek gyakran voltak éhesek, a szomszédoktól kértek ételt. A vádlottak a gyerekeknek azt mondták, hogy dohányzással, alkohollal csillapítsák éhségüket. Az is előfordult, hogy a szobában disznót és nyulat tartottak.
A tábla kiemelte, hogy a vádlottak rendszeresen bántalmazták a gyermekeket: a hat gyermekük közül öttel szemben pedig "súlyosan szeméremsértő cselekményeket is elkövettek, részben erőszakot alkalmazva".
A Pécsi Törvényszék tavaly áprilisi elsőfokú ítéletében a férfit 15 év, párját pedig 13 év fegyházra ítélte.
A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla az idő múlására, az előzetes letartóztatásban töltött hosszabb időre, valamint a nő esetében a férjére tett terhelő vallomására tekintettel a kiszabott büntetést 13 és 10 év fegyházra enyhítette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka

