Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2024. Október 07. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Gázrobbanás történt Tapolcán, egy ember megsérült

Gázrobbanás történt Tapolcán, egy ember megsérült

Gázrobbanás történt vasárnap este Tapolcán egy tízemeletes társasház harmadik emeleti lakásában a Kazinczy téren, egy ember súlyosan megsérült – tájékoztatta az MTI-t a Veszprém Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője.

Márta Attila tűzoltó hadnagy közlése szerint a robbanás következtében a lakás erkélye leomlott. A káresetnél az ajkai, keszthelyi badacsonytomaji hivatásos és a tapolcai önkormányzati tűzoltók mellett a Veszprém vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is dolgozik. Kisebb tűz is keletkezett az ingatlan konyhájában, amelyet egy szabadnapos tűzoltó oltott el.

A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint az érintett épületszárnyat átmenetileg kiürítették, 198 ember hagyta el a lakásokat, akik rövid időn belül visszatérhettek otthonaikba, az érintett szintek lakóinak kivételével, akik a szükséges rendőri intézkedést követően szintén hazatérhetnek.

A baleset súlyos sérültjét a veszprémi kórházba szállították.

Fotó: Deltahírek

Címkék: gázrobbanás, Tapolca

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.