Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2018. November 19. 08:44, hétfő | Helyi
Forrás: Dombó Média

Görögországban teljesítette a maratont a dombóvári futó

Görögországban teljesítette a maratont a dombóvári futó

Élete egyik nagy álmát váltotta valóra Boruzs Beáta azzal, hogy november 11-én rajthoz állt az „Athens Marathon. The Authentic” elnevezésű futóversenyen.

A megmérettetést az első újkori olimpia maratonfutásának útvonalán rendezték meg. A dombóvári futó azt a célt tűzte maga elé, hogy érjen célba a 42.195 méteres távon.

Az első nyolc kilométert majdnem sík területen teljesítették a világ minden részéből összesereglett futók, akik aztán hosszú dombokra kaptattak fel, melyekről rövid lejtőkön ereszkedtek le. Ez a 24 kilométeres etap alaposan igénybe vette még a jól felkészült atlétákat is. Ám a versenyzőket a holtpontokon az őket hangosan - énekléssel, dobolással, kiabálással és tapsolással is - bíztató szurkolók lendítették át, akik fantasztikus hangulatot teremtettek drukkolásukkal. Boruzs Beáta is hatalmas élményként élte meg azt, hogy a „klaszikus maratonnak” résztvevője lehetett. Az utolsó 10 kilométert már az előző résznél könnyebb terepen tették meg az egyre fáradó futók, akik aztán az 1896-os ötkarikás játékokra újjáépített Panathinaiko Stadionban lévő célba érkeztek meg.

A távot sikeresen teljesítők mindegyike érmet kapott a különleges sportesemény szervezőitől. A futás, a hely, a legenda és a történelem szenzációs négyes lenyűgözte a dombóvári futót, akit Fazekas Gáspár, a DOVASE edzője készített fel a görögországi versenyre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 09:24, kedd | Helyi

Tízéves jubileumát ünnepelte a Balaton Babetta Túra

Jubileumi évhez méltó programmal rendezték meg idén a Balaton Babetta Túrát, amely immár tizedik alkalommal hívta közös motorozásra a Babetta-rajongókat.

2026. Július 13. 09:16, hétfő | Helyi

Augusztustól újraindul a személyszállítás a Dombóvár-Komló vasútvonalon

Intenzív pályakarbantartási munkálatok zajlanak a Dombóvár-Komló vasútvonalon annak érdekében, hogy augusztus 1-jétől ismét menetrend szerint közlekedhessenek a személyvonatok Komló és Dombóvár között -

2026. Július 10. 17:44, péntek | Helyi

Frissítve: Elfogták a rendőr gázolásával gyanúsított csikóstőttősi férfit

Példátlan összefogással százak keresték azt a 43 éves férfit, aki egy igazoltató rendőrt gázolt el Kaposszekcsőn csütörtökön késő este. Végül csaknem 24 óra bujkálás után a lucernásban találtak rá Csikóstőttős határában.

2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi

Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek

A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.