Hírek
2022. Február 01. 16:39, kedd |
Helyi
Forrás: Fekete István Múzeum
Gyászjelentésekkel bővült a Fekete-család kutatása
Pencz-Amrein Ilona baranyai, mecseknádasdi családfa-kutató január 27-én keresett meg és érdeklődött Fekete István író nagybátyjáról, Fekete György uradalmi gazdatiszt feleségéről, Eibeck Johannáról.
Akkor még úgy tudta, hogy felmenői rokana lehetett az említett hölgy. Amit tudtam megírtam neki, ő viszont meglepett a dombóvári Fekete-család gyászjelentéseinek digitalizált másolatával.


Ezekből értékes adatokhoz juthattam, mindegyiken szerepelnek a család gyermekei, rokonai, és további adalékok a család kutatásához.

Bodó Imre, múzeumalapító
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 09:00, péntek | Helyi
Szent Lukács-napi elismeréseket adtak át a dombóvári kórházban
A Dombóvári Szent Lukács Kórház kiváló dolgozóit ismerték el az évek óta hagyományosan megrendezésre kerülő Szent Lukács-napi ünnepségen.
2025. Október 23. 10:00, csütörtök | Helyi
Diákok Fekete István nyomában, a Dél-Zselicben
Az író születésének 125. évfordulóján, idén is vetélkedőre gyülekeztek a 7-8. osztályos általános iskolai csapatok.
2025. Október 22. 13:21, szerda | Helyi
50 éves lett a Dombóvári Szivárvány Óvoda
A jeles évfordulót színes programokkal ünnepelték meg az intézményben.
2025. Október 22. 08:20, szerda | Helyi
A dombóvári tűzoltók csapata első helyen végzett a lépcsőfutó versenyen
Nagy Kornél, a Kurdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja idén első alkalommal nyerte meg „abszolút kategóriában” a lépcsőfutó bajnokságot összetettben, továbbá sorozatban harmadszor lett „Lépcsőfutó Magyar Bajnok".

