Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2017. Február 13. 11:49, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Harmadfokú készültség Tiszafüred és Tiszakeszi között

Harmadfokú készültség Tiszafüred és Tiszakeszi között

Harmadfokúra növelte az árvízvédelmi készültséget hétfő reggel 6 órakor a Tisza bal partján Tiszafüred és Tiszakeszi között a folyón érkező zajló jég zavartalan levonulásának biztosítása érdekében a tiszántúli vízügy

- közölte az igazgatóság védelemvezetője az MTI-vel. Bara Sándor közleménye szerint a védelmi szakaszon szolgálatot teljesítő, megerősített őrszolgálat tagjai folyamatosan figyelemmel kísérik a zajló jég levonulását a gátőri vízmércék óránkénti leolvasásával.

Ugyanakkor a Tisza bal partján, Tiszatarján és Rakamaz között a szombat estétől érvényben lévő harmadfokú árvízvédelmi készültséget elsőfokúra mérsékelte az igazgatóság hétfőn, miután a folyó felső szakaszáról érkező jég levonult - tette hozzá az igazgató.

Bara Sándor közlése szerint a belvíz ellen továbbra is öt szakaszon védekeznek, az elöntött területek nagysága jelenleg 6 200 hektár, ennek nagy része vetés és szántóterület. A térségben 25 szivattyútelep üzemelt, ezek egy nap alatt együttesen csaknem 1,2 millió köbméter belvizet emelnek át a befogadó folyókba, csatornákba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.