Városlista
2025. november 18, kedd - Jenő

Hírek

2018. December 19. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hatan kerültek kórházba szén-monoxid-mérgezés miatt Érden

Hatan kerültek kórházba szén-monoxid-mérgezés miatt Érden

Hat személyt szállítottak a mentők kórházba egy érdi családi házból szén-monoxid-mérgezés miatt szerda hajnalban – közölte az MTI-vel Csámpai Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.

A tűzoltók kimutatták a gáz jelenlétét az ingatlanban. A többgenerációs házból két gyermeket, két idős személyt és két középkorút kellett kórházba vinni.

A szén-monoxid színtelen-szagtalan gáz, ezért alattomosan támad. Csámpai Attila ezúttal is felhívta a figyelmet arra, hogy a szén-monoxid-érzékelő berendezések életeket menthetnek. Ezeket általában a gázkazánok, illetve a gázkonvektorok közelében kell elhelyezni.

A mérgezés tünetei a fejfájás, a hányinger, a szédülés, a zavartság, a kábultság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld

Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor

Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld

Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme

A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem

2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld

Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata

Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.

2025. November 17. 07:32, hétfő | Belföld

Lehűlés érkezik erős széllel és esővel a hét elején