Hírek
2017. Február 17. 16:41, péntek |
Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu
Ingyenes komolyzenei koncertsorozat Dombóváron
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Művészeti Karának Zeneművészeti Intézetével együttműködve tavasszal és ősszel is 2-2 hangversenynek adhat otthont a művelődési ház.
Kamarakoncert-sorozat indul a Tinódi Házban márciustól. A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Művészeti Karának Zeneművészeti Intézetével együttműködve tavasszal és ősszel is 2-2 hangversenynek adhat otthont a művelődési ház.
A PTE regionális kamarakoncert-sorozatának célja, hogy a régióban élő zenebarátok is olyan rendkívüli produkciókkal ismerkedjenek meg, amelyekre amúgy ritkán van lehetőségük. Olyan szólóhangszerre, énekhangra írott művekre kell gondolni, mint a szonáta-, dal- vagy kamarazenekari estek. Kiemelkedő Liszt- és Kossuth-díjas, nemzetközi hírű művészek, valamint a felnövekvő új művészgeneráció alkotják a fellépő kamaraegyüttest.
Március 2-án kedden 18 órától a hangverseny első felében Pólus László Ferencsik-díjas csellóművész és növendékei (Arany Franciska, Banai Dorina, Németh Gábor) lépnek fel Huszics Ibolya zongoraművész közreműködésével. Schumann Fantasiestücke (Fantáziadarabok 3), Fauré Pillangó, Liszt Elfelejtett Románc, Dvořák Rondo című művei csendülnek majd fel. Ezt követően a PTE Cselló Kvartett műsorát hallhatják az érdeklődők, amelyen Johann Sebastian Bach Korálelőjáték, Georg Goltermann Románc, Friedrich Grützmacher Himnusz, Kodály Zoltán Háry Intermezzo, Edvard Grieg Gavotte, Astor Piazzolla Libertango és Nino Rota The Godfather lesz hallható.
A következő hangverseny május 4-én csütörtökön szintén 18 órától lesz a Tinódi Házban. A fuvola-gitár koncerten megszólalnak Händel, Mozart és nem utolsó sorban Bartók szimfóniái is. Ősszel pedig két újabb hangversennyel várják majd az érdeklődőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 17:44, péntek | Helyi
Frissítve: Elfogták a rendőr gázolásával gyanúsított csikóstőttősi férfit
Példátlan összefogással százak keresték azt a 43 éves férfit, aki egy igazoltató rendőrt gázolt el Kaposszekcsőn csütörtökön késő este. Végül csaknem 24 óra bujkálás után a lucernásban találtak rá Csikóstőttős határában.
2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi
Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.
2026. Július 08. 09:28, szerda | Helyi
Rangos elismerést kapott Dombóvár az Országos Polgárőr Napon
Az Országos Polgárőr Szövetség július 4-én, Kalocsán rendezte meg az idei Országos Polgárőr Napot, ahol számos kitüntetést is átadtak.
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Helyi
Fűnyírást és kerti munkákat vállalnak Dombóvár környékén
Fűnyírás, fűkaszálás és egyéb kerti munkák gyorsan, precízen és megbízhatóan elérhetők, legyen szó családi házról, nyaralóról vagy nagyobb zöldterületről.

