Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2018. Április 24. 07:41, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Intenzív osztályra került George H. Bush volt amerikai elnök, túl van az életveszélyen

Intenzív osztályra került George H. Bush volt amerikai elnök, túl van az életveszélyen

George H. Bush volt amerikai elnököt a houstoni kórház intenzív osztályán ápolják, már túl van az életveszélyen - közölte hétfőn Jim McGrath, az egészségügyi intézmény szóvivője.

A volt elnököt, aki szombaton temette el hitvesét, Barbara Busht, vasárnap szállították a houstoni metodista kórházba, a véráramába jutott fertőzéssel.

Jim McGrath hétfő esti közleményében leszögezte: a 93 esztendős volt elnök szervezete kiválóan reagál a kezelésre, állapota kielégítő, már nincs életveszélyben.

Idősebb Bush vasárnap reggel még válságos állapotban volt. A fertőzés ugyanis, miután bekerült a véráramba, általános vérmérgezést okozott. Vérnyomása zuhant és nem egyszer kérdésessé vált, hogy túléli-e a szepszist. Állapotát hétfőn délutánra sikerült az orvosoknak stabilizálniuk.

George Herbert Bush 1989 és 1993 között volt az Egyesült Államok elnöke, azt megelőzően Ronald Reagan mellett az alelnök tisztségét látta el. Legidősebb fia, George W. Bush az Egyesült Államok 43. elnöke, másik fia, Jeb Bush pedig két ciklusban Florida kormányzója volt, aki a 2016-os elnökválasztáson harcba szállt a republikánusok elnökjelöltségéért is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -