Hírek
2013. Január 04. 22:33, péntek |
Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József
Januári Herbárium

Nemrégen lett vége a Dombóvári Herbárium évkezdő összejövetelének, amelyen több mint negyed száz érdeklődő előtt Millisits Máté művészettörténész, az Iparművészeti Múzeum munkatársa volt a vendég-előadó.
A fiatal kutató, ki korábban Fülep Lajos professzor dombóvári kötődéseit, valamint a dombóvári templomok harangjainak történetét is búvárkodta, ezúttal a magyar orvoslástörténet első magyar nyelvű alkotásáról s annak szerzőjéről, a neves tudósról: Méliusz Juhász Péter gazdag életútjáról szólt.
Számos kérdés, hozzászólás, alkotó megjegyzésben volt gazdag a Dombóvári Városszépítők e lelkes kisközösségének kihelyezett klub-foglalkozása a befogadó Városi Könyvtárban. Egy remek előadó révén a magyar művelődéstörténet 16. századi gazdagságáról és ápolóiról kaptunk hiteles tudósítást,- köszönet érte!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 09:17, péntek | Helyi
Ingyenes koncertélmény Dombóváron
Szerencsekoncert Dombóváron 09.06-án 18 órakor a Hunyadi téren, ahol fellép Nyári Aliz, a Cozombolis Trió és Erox Martini.
2025. Szeptember 04. 09:55, csütörtök | Helyi
Nyár végi kiárusítás a LET'S DO IT Bálint Barkácsáruházban!
Az akció szeptember 5–20-ig tart.
2025. Szeptember 03. 14:00, szerda | Helyi
Elismerések a közösség szolgálatáért!
Augusztus 30-án a XXIII. Tolna Vármegyei Polgárőr Találkozón a Dombóvári Polgárőr Egyesület két tagját, Móricz Daniella Olíviát és Tóth Tamást is elismerték a közösségért végzett áldozatos munkájukért.
2025. Szeptember 03. 10:25, szerda | Helyi
18. Szülinapi Meghívó a Best-Byte-nál, játssz és nyerj!
Hamarosan indul a BestByte 18. születésnapi ünneplése, tele izgalmas ajánlatokkal és hatalmas nyereményekkel.