Hírek
2018. November 29. 09:19, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Járda-rekonstrukciós program új feltételekkel

Idén változtatott a város önkormányzata az önkéntes járda-rekonstrukciós program feltételein: most már akár egy ház gazdája is kezdeményezheti a portája előtt lévő gyalogút felújítását,
míg korábban öt ingatlan-tulajdonos összefogására volt szükség.
A kivitelezés - vagyis a rossz minőségű járdalapok felszedése és az újak lerakása - korábban is az ingatlan-tulajdonosok feladata volt, az ehhez szükséges anyagot pedig az önkormányzat biztosította. Eddig azonban öt ház gazdájának is össze kellett fognia ahhoz, hogy megújulhasson a portájuk előtti gyalogút. Ezen a feltételen változtatott a közelmúltban a település képviselő-testülete, így most már egyénileg is lehet járda-rekonstrukciót kezdeményezni.
- Nagy az érdeklődés, az előzetes felmérést már elindítottuk - mondta Szabó Loránd polgármester. - A jövő évi költségvetésünkben arra lesz meg a fedezet, hogy legalább száz ingatlan előtt meg tudjon újulni a járda. Ez azt eredményezi, hogy körülbelül három kilométernyi új gyalogút készül majd el a lakosság és az önkormányzat összefogásával. Eddig is számos jó példa akadt már arra, hogy miként lehet öntevékenyen hozzájárulni településünkön a komfortérzet javításához, a közterületek csinosításához. Ezzel a programmal arra szeretnénk a dombóváriak figyelmét ráirányítani, hogy ne várjanak mindig arra, míg az önkormányzat lép. Ha egy kicsit ki van billenve a helyéről egy járdalap és az alá homokot kell szórni, akkor azonnal adni fogjuk az említett anyagot, miután bárki jelzi az igényét számunkra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 10:37, péntek | Helyi
Meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást – tartós kánikula várható
Az Országos Tisztifőorvos a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja.
2025. Július 04. 07:29, péntek | Helyi
Szerdán is szabadtéri tüzekhez vonultak a tűzoltók
Nyolc tűzeset és egy műszaki mentés adott munkát vármegyénk tűzoltóinak július másodikán.
2025. Július 03. 15:27, csütörtök | Helyi
Tolna vármegyei rendőrök elismerése
A bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes dicséretét két Tolna vármegyei rendőr is kiérdemelte.
2025. Július 03. 09:30, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
Vidd haza most 0% THM-mel!