Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2012. Szeptember 08. 07:25, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Jelentős benzináremelés várható

Jelentős benzináremelés várható

Öt-hétforintos benzináremelést vár a jövő hétre a GKI Energiakutató, más iparági szakértők azonban ennél nagyobb mértékű emelést sem zárnak ki.

Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 5-7 forint emelést, míg a gázolaj esetében szinten tartást indokolnak a jövő héten - közölte a GKI Energiaikutató Zrt. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 440 forint, a gázolajé pedig 438 forint lehet szeptember 12-én, szerdán.
Más iparági szakértők a benzin árának ennél nagyobb mértékű emelését sem tartják kizárhatónak, a jegyzésárak és a keresztárfolyamok változásai alapján.
A GKI elemzése szerint a hazai üzemanyagárakat alapvetően két tényező alakítja: az üzemanyagok nemzetközi piaci árváltozása és a forint-dollár árfolyamának alakulása. A prémium ólmozatlan benzin tonnánkénti ára dollárban a mediterrán piacon az elmúlt héthez képest jelentősen emelkedett, átlagosan 3,4 százalékkal. A motorikus gázolaj jegyzésára szintén emelkedett, de heti átlagban csak 0,3 százalékkal. A forint a dollárral szemben az elmúlt hét nap során kissé tovább gyengült, átlagosan 0,5 százalékkal.
A már literre és forintra átszámolt tőzsdei jegyzésárak így a benzin esetében 3,9 százalékos, míg a gázolaj esetében 0,8 százalékos emelkedést mutatnak.
A GKI emlékeztet arra is: az elmúlt egy év során az üzemanyagárak jelentősen emelkedtek, a benzin 14, a gázolaj körülbelül 19 százalékkal.

Címkék: Gazdaság-energia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet